Szkolenie – PILATES MEDYCZNY – moduł 2 – sprzęty

Zapraszamy na wyjątkowe szkolenie, które przedstawia dostosowanie ćwiczeń Pilates na sprzętach w pracy z osobami z różnego rodzaju dolegliwościami. Kameralna grupa (6 osób) dla zapewnienia komfortu i najwyższej jakości szkolenia. Szkolenie głównie praktyczne, odbywa się na sali treningowej.

Celem szkolenia jest pokazanie możliwości pracy na maszynach do Pilatesu z osobami z dysfunkcjami narządu ruchu. Na tym szkoleniu zdobędziesz wiedzę, dzięki której skutecznie i bezpiecznie przeprowadzisz klienta z dolegliwościami przez proces budowania siły mięśni głębokich, jednocześnie wspomagając jego powrót do sprawności.

Maszyny do Pilatesu pozwalają na kompleksowy trening całego ciała, poprawiając motorykę i koordynację, wzmacniają i budują mięśnie. Trening z wykorzystaniem takich sprzętów jest bardzo urozmaicony i daje szeroki wachlarz możliwości dostosowania do konkretnego ciała, co jest kluczowe w pracy z dysfunkcjami narządu ruchu. Znając podstawowe zagadnienia i zasady w pracy z klientem bólowym trener jest w stanie wspomóc powrót do sprawności w bezpieczny i skuteczny sposób.

𝐑𝐀𝐌𝐎𝐖𝐘 𝐏𝐋𝐀𝐍 𝐒𝐙𝐊𝐎𝐋𝐄𝐍𝐈𝐀:

𝐖𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞:

 • Anatomia funkcjonalna w skrócie
 • Omówienie okiem fizjoterapeuty — najczęściej występujące dolegliwości u klientów studia pilates tj.: dyskopatia, zwyrodnienia, kręgozmyk, rwa kulszowa, przepuklina
 • Omówienie poprawnych wzorców ruchowych oraz właściwego oddechu

𝐙𝐚𝐠𝐚𝐝𝐧𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚:

 • Zalecenia, dobór ćwiczeń oraz modyfikacje (reformer, cadillac) przy poszczególnych problemach:
 • Odcinek szyjny i piersiowy
 • Odcinek lędźwiowy kręgosłupa
 • Staw barkowy
 • Staw biodrowy
 • Staw kolanowy
 • Stopa i staw skokowy
 • Skoliozy
 • Bezpieczeństwo – „red flags” – kiedy przerwać, aby nie zaszkodzić?
 • Sytuacje kiedy bezwzględnie odesłać do specjalisty?
 • „Pierwsza pomoc” – co zrobić gdy pojawi lub nasili się ból podczas treningu

𝐏𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞:

Natalia Höft mgr fizjoterapii, trenerka pilates, instruktor rekreacji ruchowej,
Pomaga pacjentom w różnego rodzaju dolegliwościach od ponad 8 lat, pracując głównie z pacjentami z problemami neurologicznymi, ortopedycznymi oraz ze sportowcami. Na przestrzeni ostatnich 5 lat zbierała również wiedzę i doświadczenie z zakresu metody pilates zarówno we własnej praktyce jak i nauczaniu podopiecznych. Prowadzi zajęcia indywidualne oraz grupowe na macie, oraz na profesjonalnych sprzętach do pilatesu. Wypracowała skuteczne techniki przywracania zdrowia i sprawności łącząc wiedzę i doświadczenie z zakresu fizjoterapii z metodą Pilates.

Stworzyła własne profesjonalne Studio Fizjoterapii i Pilatesu, w którym pomaga pacjentom dbać o zdrowie i sprawność.

Regularnie uczestniczy w specjalistycznych kursach, szkoleniach i konferencjach o zasięgu krajowym i międzynarodowym zgłębiając wiedzę z szeroko pojętej dziedziny zdrowia, doskonaląc swój warsztat pracy, aby skutecznie rozpoznawać i wyprowadzać problemy współczesnych pacjentów.

Od najmłodszych lat związana ze sportem, amatorka biegów długodystansowych, czynna zawodniczka jeździectwa, miłośniczka gór, entuzjastka aktywnego i zdrowego stylu życia. W swojej pracy stawia na holistyczne podejście i dogłębną analizę problemu pacjentów.

Stworzyła i poprowadziła szkolenia i warsztaty z zakresu wykorzystania metody Pilates (w wadach postawy i schorzeniach kręgosłupa, dla osób jeżdżących konno).

Dla kogo to szkolenie ?

Dedykowane jest dla:

 • trenerów i instruktorów pilates
 • klientów trenujących regularnie pilates na sprzętach
 • wszystkich osób, które chcą pogłębić wiedzę z zakresu treningu zdrowotnego na sprzętach Pilates

*wymagana: znajomość podstaw Reformer (osoby ćwiczące na sprzętach przynajmniej 20 lekcji)

Kurs udzieli odpowiedzi na wiele pytań dotyczących pracy na sprzętach pilates przy różnego rodzaju dolegliwościach. Jest idealny dla trenerów pilates, którzy nie ukończyli medycznych kierunków studiów i chcą poznać niezbędne podstawy, aby bezpiecznie przeprowadzić klienta przez trening.

Co otrzymasz w cenie szkolenia ?

 • Udział w szkoleniu w profesjonalnym Studio Fizjoterapii i Pilatesu – 8 godzin cennej teorii i praktyki pod okiem doświadczonej Fizjoterapeutki i Trenerki Pilates.
 • Ilustrowany skrypt stworzony przez prowadzącą
 • Certyfikat ukończenia szkolenia
 • 10% zniżki na zakup dowolnego pakietu w FitLife Studio

Termin: 02.03.2024r.
Miejsce: FitLife Studio ul. Bartosza Głowackiego 3a, 85-614 Bydgoszcz

Liczba miejsc ograniczona‼️

Inwestycja:
do 02.02 – 700 zł
do 23.02 – 850 zł
od 24.02 – 990 zł

Oferta jest bezzwrotna.
Gwarancją rezerwacji miejsca oraz udziału w szkoleniu jest wpłata całej kwoty szkolenia na nr 44 1140 2004 0000 3502 8358 6683
W tytule przelewu prosimy wpisać nazwę oraz datę szkolenia, imię i nazwisko uczestnika

Zastrzegamy prawo odwołania szkolenia jeżeli nie zbierze się grupa przynajmniej 3 osób

Zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza w celu zapisania się na szkolenie:

  Administratorem danych osobowych podanych formularzu jest FitLife Studio Natalia Höft ul. Krótka 1, 86 – 140 Gródek. Kontakt z Administratorem kontakt@fitlifestudio.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie – zgodnie z zasadą, która mówi, że przetwarzanie danych osobowych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy bądź przed jej zawarciem ( RODO art. 6 ust. 1 lit B); Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych przez FitLife Studio Natalia Höft znajdą państwo w naszej Polityce Prywatności.
  Zapraszamy do FitLife Studio.
  Zapraszamy do FitLife Studio.

  To najlepszy moment na to, że poprawić jakość swojego życia. Zrób pierwszy krok właśnie teraz – umów się na wizytę u fizjoterapeuty lub na trening medyczny pilates. Czekamy na Ciebie w FitLife Studio!

  Umów wizytę