FAQ

Jak przygotować się na pierwszą wizytę / konsultację diagnostyczną?

Ubrać swobodny, raczej przylegający strój nieograniczający ruchów, stosowną bieliznę na wypadek konieczności zdjęcia ubrania w celu oceny postawy. Przypomnij sobie jakie urazy, zabiegi, operacje wystąpiły we wcześniejszych latach. Zabierz ze sobą wcześniejsze wyniki badań jeżeli były wykonywane.

Czy po urazie powinienem zacząć od wizyty w gabinecie fizjoterapeuty czy ortopedy?

W większości przypadków po kontuzji/ urazie fizjoterapeuta jest w stanie pomoc w problemie tak, że wizyta u ortopedy okaże się już niekonieczna. Jeżeli natomiast zajdzie taka potrzeba fizjoterapeuta skieruje do ortopedy w celu wykonania potrzebnych badań obrazowych, bądź skonsultowania stanu. Z racji, że w fizjoterapii stosuje się nieinwazyjne metody leczenia to jest to miejsce, do którego warto wybrać się w pierwszej kolejności, a dopiero na końcu rozważyć inwazyjne metody proponowane przez gabinet ortopedyczny.

Jak ubrać się na trening Pilates?

Wygodny sportowy strój nieograniczający ruchów. Trening pilates odbywa się bez obuwia.

Czy muszę być wysportowany żeby zacząć ćwiczyć Pilates?

Nie trzeba być wysportowanym, ćwiczenia metodą Pilates nadają się dla każdego, a instruktor dobiera je uwzględniając aktualne możliwości fizyczne ćwiczącego.

Czy mogę ćwiczyć gdy mam problem z kręgosłupem (przepukliny, rwa kulszowa)?

Jeżeli minął stan ostry (pierwsze kilka dni intensywnego bólu oraz stanu zapalnego) – jak najbardziej tak. Ćwiczenia prowadzone są przez fizjoterapeutkę, która wie jak pracować z ciałem z takimi dolegliwościami.

Czy Pilates jest bezpieczny?

Tak. Ćwiczenia metodą Pilates mają na celu wzmocnienie mięśni głębokich oraz rozciągnięcie przykurczonych partii i wykonywane są z obciążeniem własnego ciała. Ćwiczenia na sprzętach zawsze prowadzone są pod nadzorem instruktora, który zadba o bezpieczeństwo.

Zapraszamy do FitLife Studio.
Zapraszamy do FitLife Studio.

To najlepszy moment na to, że poprawić jakość swojego życia. Zrób pierwszy krok właśnie teraz – umów się na wizytę u fizjoterapeuty lub na trening medyczny pilates. Czekamy na Ciebie w FitLife Studio!

Umów wizytę